31 Mayıs – 3 Haziran 2012 TÜYAP FUARI

31 Mayıs – 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Tüyap Sergi Salonunda gerçekleştirilen KONFEKSİYON MAKİNELERİ FUARI Katılımcılarından biride ütü makineleri duayeni MALKAN MAKİNA SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ idi.

Güzel ve göz alıcı stant tasarımı, görevlilerin şık giyimi, büyük ve görkemli bir stant, bol ütü makine çeşidi ve ütülerin tam çalışır olması çok dikkat ve ziyaretçi çekmesine sebep oldu.
Fuarda tüm ütü gruplarından örnekler sergileyebilen tek firma olarak da ilgi çekiyordu.

Diğer yerli ve yabancı meslektaşlarımız belirli ütü gruplarını sergilerken Malkan makina komple sektöre hitap eden son sistem ve teknoloji donanımlı ürünlerini sergilemenin gururunu yaşadı.
Fuar da stantta tesisat kurarak gerçek anlamda buhar, vakum ve hava ile ütüleme yapma projemizin yerli ve yabancı diğer meslektaşlarımız tarafından da uygulanmaya başlaması, bu alandaki öncülüğümüz bizleri çok gururlandırmıştır.

Ütü makine işi ile ilgili firmaların fuara katılımının azaldığını, ama bizim gibi fuara katılan firmaların fuara çok değer verdiği ve önemsediği de gözlemlenmiştir.

Fuara gelen ziyaretçi görünüşüne baktığımız zaman, komşu ülkeler hariç oldukça azaldığını gördük. Avrupa, Amerika, Afrika ve Uzakdoğu’dan çok az ziyaretçi gelmesi fuarın daha bölgesel bir fuar haline geldiği sonucunu gösteriyor. Geçmiş yıllarda bu fuar dünyanın her yerinden gelen, gerek son kullanıcı ve gerekse dağıtıcıların yoğun katılımına sahne oluyor ve uluslararası bir fuar olduğu anlaşılıyordu. Bundan sonraki fuarlar için organizatör firmanın fuara yabancı ziyaretçi katılımını artırmaya yönelik yoğun bir çalışma yapması gerektiğine inanıyoruz.

Biz katılımcı firmalar fuarlar için çok ciddi yatırımlar yapıyoruz, masraflar ediyoruz ve en önemlisi gelen ziyaretçilerin yeni ve teknolojik ürünler görmesini sağlıyoruz.

Sadece yerli ziyaretçilerin katılımı maalesef beklentilerimizi karşılamıyor ve AR-GE şevkimizi de kırıyor. Daha çok uluslararası iş bağlantısı hedeflerimizi bu fuarlarda yakalamak istiyoruz.

Fuarlar en son yeniliklerimizi, AR-GE çalışmalarımızın sonuçlarını müşterilerimize sunabilmenin en kestirme ve etkili yolu. Bu fuarda aynı şekil de bu açıdan fayda sağlamıştır.

Fuarda ceket, pantolon, Kot, gömlek, transfer baskı, tela yapıştırma, poşetleme, kuru temizleme ve çamaşırhane ile ilgili tüm ütü gruplarını çalışır vaziyette sergiledik. İsteyen müşterilerimizin deneme amaçlı yanında getirdiği giysileri ütüleyerek Malkan ütü kalitesini görmesini sağladık.
Fuara ilk açıldığı yıldan beri sürekli katılan ve sürekli büyüyen Malkan makine bu fuar da ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden çok memnun kaldı.

Özellikle tam donanımlı PLC kontrollü ve son trend insan anatomisine uyumlu formlu ütü presleri, seri, kaliteli, gösterişli ve bol çeşitleri ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sundu.  Büyük ve küçük ölçekli tüm firmaların uğramadan geçmemeleri, bizi yaptığımız ürünler için tebrik etmeleri yaptığımız çalışmaların başarıya ulaşmasının yanında bizleri daha iyi ve yeni ütü sistemleri yapmaya da teşvik etmektedir. Yerli yabancı tüm müşterilerimize ilgilerinden dolayı sizlerin aracılığı ile de teşekkür ediyoruz.

Salim kütükMerkez Ofis ve Pazarlama müdürü

Comments are closed.