MALKAN’DAN SEKTÖRE YENİLİKLER.

Malkan Makina hazır giyim ve çamaşırhane sektöründe 1971 yılından beri kesintisiz hizmet vermektedir.

Şimdi de MALKAN MAKİNA değerli müşterileri için yeni bir ürün geliştirerek onların kullanımına ve faydalarına sundu.

Yeni ürünler ve kullanım alanları hakkındaki sorularımızı Genel Müdür Mustafa Alkan bizim için cevaplandırdı.

Malkan müşterilerine ne gibi yenilikler sunuyor? Sizin ürünlerinizi rakiplerinizden ayıran en önemli özellikler nelerdir?

Firmamız Malkan 1971 yılından beri Hazır giyim ve çamaşırhane sektörüne öncü hizmet vermektedir. Bu sektörlerde enerji maliyetleri gün geçtikçe artmaktadır.

Bu enerji masraflarını, dolayısı ile maliyetleri düşürmek ve müşterilerimizin rekabet gücünü artırmak için R-ENERJİ adlı yeni bir sistem geliştirdik. Bu sistem özellikle buhar hatlarındaki enerji kayıplarını minimize etmeyi amaçlamaktadır. Bu sistemde özel yalıtım teknikleri kullanılmaktadır.

Buhar kazanı seçimi ve doğru buhar hattı kurulumu da bizim mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır. Bu sistemi uluslararası alanda kullanmaya başladık.

Burada ütü makinalarının seçimi, fabrika yapısına göre yerlerinin belirlenmesi de büyük önem arz etmektedir. Sadece buhar giriş-çıkışlarındaki enerji kaybını önlemek dahi firmalara büyük ölçüde tasarruf sağlamaktadır.Tesisat işlemi bittikten sonra, firmalara bakım eğitimleri ve doğru malzeme kullanımı hakkında eğitim vererek enerji tasarrufunun firma içinde devamını da sağlamaktayız.

Comments are closed.