MALKAN’DA 43.YIL ETKİNLİKLERİ

1971 Yılında İstanbul Karaköy’de küçük bir atölye olarak Mustafa ALKAN tarafından temeli atılan MALKAN, bugün konfeksiyon ve tekstil firmaları ile çamaşırhane ve kuru temizlemecilere yönelik Sanayi Tipi Ütü Presleri, Çeşitli Ütüleme Tezgahları, Buhar Kazanları, Vakum Motorları, vb. 750’yi aşkın ürün çeşidi ile 5 kıtada 85 ülkeye ihracat yapar hale gelmiştir. Kuruluşunun yıldönümünü kutlayan Malkan Makina, çalışanlarının memnuniyetine yönelik sosyal aktivitelerine ara vermeden devam ediyor.

2013 yılı boyunca firma bünyesinde tüm çalışanların vermiş oldukları iyileştirme önerileri üzerinden yapılan değerlendirmede, firmanın ödül yönetmeliği gereği performans olarak öne çıkan personele hediyeleri takdim edildi. Yönetim ve çalışanların tamamını bir araya getiren öğlen yemeği ile beraber organize edilen ödül töreni Malkan Makina’nın fabrika tesisinde tertiplendi. Törende konuşan Genel Müdür Mustafa ALKAN; en küçük çıraktan en tepe yöneticiye kadar her çalışana, sürekli iyileştirme sistemine verdikleri katkıdan dolayı tebrik ve teşekkürlerini sunarken, bütün çalışanların özverili katkılarının devamını istedi.

İyileştirme Önerileri Ödül Töreni’nin ardından, 43. Yıl etkinlikleri kapsamında geleneksel Aylık Doğum Günü kutlamasına geçildi. Mart ayı içerisinde doğmuş olan personeller diğer tüm çalışanlarla hep beraber pasta keserek doğum günlerini kutladılar. Malkan’ da kadroya en son dâhil olmuş en yeni çıraktan firma sahibi Mustafa Alkan’a kadar her çalışanı kapsayacak şekilde her ay düzenlenen doğum günleri yönetimle çalışanları bir birine yaklaştıran ve kaynaştıran önemli bir aktivite olmayı sürdürüyor.

Genel Müdür Mustafa Alkan da; doğum günü olan personelini tebrik ederken, çalışanların motivasyonuna olumlu katkı ve kaynaşma sağlayan bu tip sosyal aktivitelerin her zaman artarak sürdürüleceğini ve personelin duyduğu memnuniyet ve manevi tatminin de kendisini de motive ettiğini dile getirdi.

Comments are closed.