MALKAN’DA 40 YIL ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

dogum 201112 01

1971 yılından beri Türkiye’de sanayi tipi konfeksiyon ütü makineleri sektöründe lider kuruluş olan ve bu yıl 40. kuruluş yıldönümünü kutlayan Malkan Makina, çalışanlarının memnuniyetine yönelik sosyal aktivitelerine bir yenisini daha ekledi. 40. Yıl etkinlikleri kapsamında 2011 yılı Ağustos ayından itibaren başlayan ve bu ay üçüncüsü düzenlenen uygulamaya göre; personelin her ay doğum günleri gruplandırılarak o ay doğan tüm çalışanlara toplu doğum günü kutlaması organize edilmektedir. Bu organizasyonda tüm çalışanlar hep beraber bir arada pasta keserek doğum günü olan arkadaşları tebrik etmektedirler. Doğum günü kutlaması Malkan’da kadroya en son dahil olmuş en yeni çıraktan firma sahibi Mustafa Alkan’a kadar her çalışanı kapsayacak şekilde düzenlenmektedir.

Doğum günleri kutlamasının yanı sıra çalışanların motivasyonuna yönelik yapılan personelin evlilik yıldönümü kutlamaları ve eşlerine hitaben eve çiçek yollama, toplu piknik, umre seyahatleri, Ramazan ayında iftar, et ve erzak yardımları, çeşitli sportif turnuva ve faaliyetler de artık Malkan’da geleneksel birer uygulama halini almış ve düzenli olarak gerçekleştirilmeye devam etmektedir.

Sektöründe örnek kuruluş olan Malkan Makine’nin kurucusu ve G.Müdürü Mustafa Alkan; çalışanların motivasyonuna olumlu katkı ve kaynaşma sağlayan bu tip sosyal aktivitelerin her zaman artarak sürdürüleceğini ve personelin duyduğu memnuniyet ve manevi tatminin de kendisini motive ettiğini dile getirmektedir.

dogum 201112 02

Comments are closed.