MALKAN’A TSE’DEN ALTIN KALİTE ÖDÜLÜ

2 2
1 2
Türk Standartları Enstitüsü, 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü’nde “TSE Kalite Ödülleri”nin dağıtımını gerçekleştirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katılımıyla İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde, Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren, sürdürülebilir rekabet için kalite anlayışıyla yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı kurum ve kuruluşlara ödülleri takdim edildi.

Türkiye’nin Sanayi tipi ütüleme makineleri üretiminde lider kuruluşu olan Malkan Makine de, faaliyet alanında ALTIN ÖDÜLE layık görülen firmalardan biri oldu. Kurum adına ödülü alan Malkan Makine Genel Müdürü Mustafa ALKAN, 42 yıldır Tekstil ve Hazır Giyim sektöründe hizmette bugün tüm dünyada 87 ülkeye ihracat yapar hale geldikleri belirtildi. 1991 yılında ütüleme sektöründe ilk TSE ve TSEK belgelerini alan ve 22 yıldır standardizasyon konusunda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar nedeniyle Altın Ödüle layık görülmekten gurur duyduklarını ifade eden Alkan, başarılının artarak devam etmesi için var güçleriyle çalışmalarını sürdüreceklerini ve Türk markalarının dünya genelindeki kalite algısını iyileştirmek için bu ödülün motive edici bir unsur olacağını söyledi.

Malkan Makine ayrıca TSE ve TSEK belgelerinin yanı sıra Alman TÜV-CE, ISO-9001, ISCIR ve GOST gibi birçok uluslararası kalite ve standardizasyon sertifikalarına da sahiptir.

Comments are closed.