MALKAN’DA ETKİNLİKLERLE DOLU GEÇEN MAYIS AYINDAN…

[vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][rt_image_carousel images=”6279,6280,6281,6282,6283,6284,6285,6286,6287,6288,6289,6290,6291,6292,6293,6294,6295,6296″ carousel_layout=”3″ tablet_layout=”1″ mobile_layout=”1″ image_size=”full” nav=”false” dots=”true” autoplay=”false” links=”lightbox” captions=”false” loop=”true” boxed=”false” shadows=”false”][/vc_column][/vc_row][vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_column_text]MALKAN’DA ETKİNLİKLERLE DOLU GEÇEN MAYIS AYINDAN…

Bu yıl 47. Kuruluş yıl dönümünü kutlayan Konfeksiyon Makineleri sektörünün duayen firmalarından, Türkiye’nin ilk yerli ütü makinesi üreticisi olan Malkan Makina; her yıl geleneksel hale gelmiş bulunan etkinliklerine Mayıs ayı içerisinde artarda devam ederek tüm çalışanlarının kaynaşmasını ve moral motivasyonlarını artırılmasını sağlamıştır.

İlk olarak 12 Mayıs günü, 21 yıldır aralıksız düzenlenmeye devam eden Malkan Pikniği tertiplenmiştir. Bahar aylarından yaz aylarına geçiş döneminde muhteşem bir havada gerçekleşen pikniğe Malkan çalışanları, aileleri, bayileri ve tedarikçilerinden oluşan 300’e yakın topluluk iştirak etti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da pikniğe katılanlar özellikle de çocuklar gönüllerince oyunlar oynayıp eğlendikleri harika bir gün geçirdiler. Organizasyonun baş sorumlusu İ.K. Müdürü Mustafa YAĞMURKAYA yaptığı değerlendirmede; “Bu tür programları hem stres atma hem de aktif dinlenme noktasında yapılabilecek en doğru etkinlik olarak görüyoruz. Uzak – yakın herkes için kaynaşmaya vesile olabilecek güzel bir birliktelik oldu. İnsanımızın günlük hayatın stresinden kurtulup bir gün dahi olsa tabiatla baş başa kalmasının kendilerini çok sevindirdiğini görüyoruz. Bu tür faaliyetler, çalışanların ailelerinin tanışıp kaynaşmasına vesile oluyor. Katılım sağlayan destek veren arkadaşlara teşekkür ederiz” dedi.

Ardından 15 Mayıs günü, 2000 yılından bu yana Malkan Makina’nın sahip olduğu ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin en önemli unsurlarından “Sürekli İyileştirme” ilkesinin gereği olarak personelden yıl boyunca toplanan iyileştirme önerilerine ilişkin ödül töreni gerçekleştirildi. 2017 yılı boyunca firma bünyesinde tüm çalışanların vermiş oldukları iyileştirme önerileri üzerinden yapılan değerlendirmede, firmanın ödül yönetmeliği gereği performans olarak öne çıkan personele hediyeleri takdim edildi. Yönetim ve çalışanların tamamını bir araya getiren öğlen yemeği ile beraber organize edilen ödül töreni 15.05.2018 tarihinde Malkan Makina’nın fabrika binasında tertiplendi. Törende konuşan Kalite Yönetim Müdürü Hakan YILDIRIM; en küçük çıraktan en tepe yöneticiye kadar her çalışana, sürekli iyileştirme sistemine verdikleri katkıdan dolayı tebrik ve teşekkürlerini sunarken, bütün çalışanların özverili katkılarının devamını talep etti.

İyileştirme Önerileri Ödül Töreni’nin ardından, yine geleneksel bir etkinlik halini alan aylık doğum günü kutlamasına geçildi. Mayıs ayı içerisinde doğmuş olan personeller diğer tüm çalışanlarla hep beraber pasta keserek doğum günlerini kutladılar. Malkan Makina’da kadroya en son dâhil olmuş en yeni çıraktan firma sahibi Mustafa Alkan’a kadar her çalışanı kapsayacak şekilde her ay düzenlenen doğum günleri yönetimle çalışanları bir birine yaklaştıran ve kaynaştıran önemli bir aktivite olmayı sürdürüyor.

Ve son olarak 18 Mayıs günü, rahmet iklimi mübarek Ramazan aylarında 20 yılı aşkın süredir aralıksız tertiplenen geleneksel Malkan İftarı gerçekleştirildi. İftar yemeğinde MALKAN çalışanları ve aileleriyle, tedarikçi firmalar ve misafirlerin katılımı ile 300’ü aşkın insan bir arada ve aynı sofrada iftar yapmanın keyif ve huzurunu yaşadılar. Yemekte bir konuşma yapan Genel Müdür Mustafa Alkan; Bu birlik beraberliklerin devam etmesi temennisiyle, Mübarek Ramazan ayında bu gibi paylaşımların insana huzur verdiğini bildirdi. Geçen haftaki toplu MALKAN pikniğinden sonra yapılan bu iftarın çalışanlar ve ailelere moral motivasyon ve tanışma fırsatı tanıdığını, bu vesile ile bu gibi sosyal faaliyetlerin devam edeceğini belirtti ve emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments are closed.