MALKAN MAKİNA’DAN 49. YILA ÖZEL PLAKET TÖRENİ

Türkiye’de Tekstil ve Konfeksiyon Ütü Makineleri denince akla ilk gelen isim olan MALKAN MAKİNA SAN. TİC: A.Ş, kuruluşunun 49. Yılına girdiği şu günlerde çalışanlarına büyük bir jest gerçekleştirdi. 1971 yılında bir usta ve bir çırakla küçük bir atölye olarak kurulan MALKAN bugün 100’e yakın çalışanı ile 89 ülkeye ihracat yapabilen önemli bir sanayi kuruluşu ve dünya markası olmayı başarmış durumda.

49 yılda yazılan bu önemli başarı hikâyesinde, kurucusu Mustafa Alkan’la birlikte rol alan tüm MALKAN personeline İstanbul Gaziosmanpaşa’daki fabrika binasında düzenlenen törenle plaket takdimi yapıldı. Mevcut personelin yaklaşık %60’ını oluşturan ve kıdemleri en az 5 yıldan başlayarak 30 yılı aşmış tüm çalışanlara verilen plaketler, çalışan memnuniyetini her zaman ön plana almayı ilke edinmiş MALKAN MAKİNA’da yeni yılın ilk büyük manevi motivasyon unsuru oldu. Plaketlerini tek tek Genel Müdür Mustafa Alkan’ın elinden teslim alan MALKAN çalışanları manevi değeri çok büyük olan bugünün anısına hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirirken böyle anlamlı bir organizasyonda yer almaktan gurur duyduklarını dile getirdiler.

Törende bir de konuşma yapan MALKAN MAKİNA kurucusu ve Genel Müdürü Mustafa Alkan; 49 yıl önce çok zor şartlarda ve yokluklar içerisinde kurduğu işin bugün Türk makine sanayiinin kalkınmasında önemli bir rol alan kurumsal bir firma olmasından dolayı büyük gurur duyduğunu söyledi. Azimle ve çok çalışmayla kendisini bu zorlu yolculukta yalnız bırakmayan tüm çalışma arkadaşlarına çok teşekkür eden Mustafa Alkan; “Neredeyse 50 yıl boyunca kurduğu işin başından bir an olsun ayrılmayan ve halen günde 9 saat işinin başında olmaktan keyif alan Türkiye’de kaç kişi vardır acaba? Bunca emeğin karşılığında bizim en büyük övünç kaynağımız gerçekleştirdiğimiz ihracatlar sayesinde ülke ekonomisine sağladığımız döviz girdisi ve cari açığımızın kapanmasına verdiğimiz katkıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından Malkan çalışanları olarak personel de Genel Müdürleri Mustafa beye bir teşekkür plaketi sunarak kendilerine yapılan jeste aynı jestle karşılık verdiler. Tüm çalışanlar adına plaketi takdim eden ve hali hazırda en kıdemli personel olan Merkez Ofis ve Pazarlama Müdürü Salim Kütük; 33 yıl önce stajyer olarak işe başladığı MALKAN’ da Mustafa Bey gibi bir patronla çalışmaktan hep keyif aldığını ve böyle uzun bir zaman bu başarı hikâyesinin en önemli parçalarından biri olmaktan da onur duyduğunu söyledi.

Comments are closed.