FRANKFURT’TA MALKAN RÜZGÂRI ESECEK

[vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][rt_image_carousel images=”6203″ carousel_layout=”3″ tablet_layout=”1″ mobile_layout=”1″ image_size=”full” nav=”false” dots=”true” autoplay=”false” links=”lightbox” captions=”false” loop=”true” boxed=”false” shadows=”false”][/vc_column][/vc_row][vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_column_text]

FRANKFURT’TA MALKAN RÜZGÂRI ESECEK

Bu yıl 09-12 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde 4.’sü düzenlenecek olan TEXPROCESS Fuarında, MALKAN MAKİNA da katılımcılar arasındaki yerini almış bulunuyor. Konfeksiyon Makine ve Aksesuarları konusunda tüm dünyada sektörün liderliğini yapan Köln’deki IMB fuarına 2009 yılında son verilince yerine, Tekstil işleme teknolojilerinde isim yapmış TECHTEXTIL fuarına ilave bir faz olarak TEXPROCESS fuarı ikame edilmişti. İki yılda bir Frankfurt’ta tekrarlanan ve ilki 2011 yılı düzenlenen TEXPROCESS fuarı da IMB gibi Konfeksiyon Makine ve Teknolojileri konusunda kısa sürede öne çıkan fuarlar arasına girmiştir.

Ülkemizin konfeksiyon ütü makineleri üretiminde lider kuruluşu olan Malkan Makina da Türkiye’den fuara iştirak eden pek çok firmanın arasına katılarak bu yılki fuarda en yeni ve ileri teknoloji ürünlerini sergileyecek. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Malkan Makina Fabrika Müdürü Metin KILIÇ şunları söyledi: “Daha önce düzenlenen 3 fuara da ziyaretçi olarak katıldık. Fuarın gelişimini izledik. Özellikle bizim konumuzla yani ütüleme sistemleri ile ilgili gerek rakiplerimizin gerekse fuara gelen ziyaretçilerin durumunu inceledik. Geçmişte bu sektörün lider fuar ve forum organizasyonlarından biri olan Köln-IMB’ye 1991’den 2009’a kadar aralıksız katılmıştık. Esasında IMB sonrası Avrupa bölgesinde böyle bir fuarın eksikliği hissediliyordu. TEXPROCESS’in IMB’nin yerini alabileceğine kanaat getirince katılma kararı verdik. Bu katılımdan oldukça umutluyuz. Ayrıca uzun bir aradan sonra tekrar Almanya pazarında bir fuarda boy gösterecek olmaktan dolayı da heyecanlıyız. Özellikle yurt dışından müşterilerimiz bize sürekli bu fuara katılmamız yönünde baskı da yapıyordu. Onlarla tekrar böyle önemli ve büyük bir fuarda bir araya geleceğimiz için oldukça heyecanlıyız.”

Genel olarak piyasaların ve Malkan’ın 2016 performansını da değerlendiren KILIÇ; “Piyasalardaki hâkim olan genel durgunluğa karşın Malkan olarak biz oldukça yoğun bir yılı geride bıraktık. Özellikle ihracata dönük siparişlerde yoğunluğumuz var. Yılın son çeyreğinde alınan siparişlerle 2017 Ağustosuna kadar olan dönemde üretim hattımız dolmuştu. 2017’nin başlarında da devam eden bu yoğunlukla şu anda 2017 yılı sonuna kadar ileri teknoloji ürünü olan spesiyal pres üretim kapasitemiz dolmuş vaziyette. TEXPROCESS fuarında biz esasen 2018 yılı planlamamıza dönük talepleri almaya gidiyoruz. Ama ondan da önemlisi TÜBİTAK destekli yeni projelerimizin tanıtımını hedefliyoruz bu fuarda. Mesela pantolon ütüleme sistemlerine yönelik geliştirdiğimiz yenilikler müşterilerimizin beğenisine sunulacak. Fuarda alacağımız geri dönüşlere göre de sürekli iyileştirme ve geliştirme faaliyetlerimize devam edeceğiz. Malkan’ın da katılımıyla bu yılki fuarın daha renkli ve hareketli geçeceğine inanıyoruz.” Şeklinde konuştu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments are closed.