MALKAN KALİTE YOLCULUĞUNU TAÇLANDIRIYOR

Türkiye’de Tekstil ve Konfeksiyon Ütü Makineleri denince akla ilk gelen isim olan MALKAN MAKİNA SAN. TİC: A.Ş, kuruluşunun 50. Yılına girdiği şu günlerde ISO9001 denetiminden başarıyla geçti. 1971 yılında bir usta ve bir çırakla küçük bir atölye olarak kurulan MALKAN bugün 100’e yakın çalışanı ile 89 ülkeye ihracat yapabilen önemli bir sanayi kuruluşu ve dünya markası olmayı başarmış durumdadır..

INSPECCO Belgelendirme firması Baş Tetkik Görevlisi İlker Alagöz ve diğer yetkililer tarafından gerçekleştirilen belge yenileme tetkikinde tüm evrak ve dosyalar incelendi ve tüm süreçlerin çalışmaları izlendi. Denetleme açılış ve kapanış toplantıları; yönetim kurulumuzun tamamının katılımları ile gerçekleştirilmesi sonucunda ISO9001 Kalite Belgesi 3 yıl daha uzatıldı.

ISO9001 denetimin ardından; INSPECCO Yetkilileri: Denetimin olumlu geçtiğini her hangi bir sorunla karşılaşmadıklarını belirtti. Ayrıca çalışmaların yeterli ve üst düzeyde olduğunu, bazı maddelerde iyileştirmeler yapılabileceğini, firmadaki uygulamaların her aşamasında kaliteye verilen önem ve sisteme sahip çıkılması nedeniyle başta Genel Müdür olmak üzere, Yönetime ve Personele tebrik ve teşekkürlerini iletti. Başarılı geçen denetim sonrasında bir açıklama yapan Genel Müdür Mustafa Alkan da; tüm personele teşekkür ederek, sistemin sürdürüleceği konusunda kararlılıklarını dile getirdi.

Amaçlarının en kaliteli ürün ve hizmeti müşterilerine sunmak olduğunu ifade etti. Kalite Yönetim Sistemi konusunda ülkenin öncü firmalarından olduğunu, her dönem hem ulusal ve uluslararası kalite konusunda kendisini ispatladığını söyledi. “Bu tür belgeler  firmamızda ürün ve hizmet kalitesinin yüksekliğini gösteriyor. Bizim hedefimiz bu anlayışı daha yüksek noktaya çıkararak müşteri memnuniyetini olabildiğince arttırmaktır” dedi.

Comments are closed.