Pres Ütü Nedir?

Günlük hayatımızda kıyafetlerimizin kırışıklığını gidermek için ütü kullanmaktayız. 300 yıldır hayatımızın bir parçası olan ütüler 17. Yüzyıl döneminde kullanılmaya başlandı. İki tabakadan oluşan pres ütü ısı, basınç ve buhar sayesinde kıyafetin ütülenmesini sağlar. Bilinenin aksine ütü kırışıklığı gidermesinin yanı sıra buhar ve basınç sayesinde kıyafetleri bakterilerden korur ve sağlığımıza yarar sağlar.

Pres Ütü Avantajları Nelerdir?

Pres ütü, iki yüzey arasına yerleştirilen kumaşı presleyerek düzleştiren bir ütü modelidir. Pres ütü de yer alan iki tabakaya alt ve üst tabaka adı verilir. Üst tabaka da presi açıp kapamaya yarayan kol mevcuttur. Alt tabakada ise sünger ve özel kumaş yer alır. Pres ütü sayesinde masa örtüsü, perde, kumaş, pantolon gibi büyük boy kumaşların ütülenmesi gerçekleşir. Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde pres ütüler, yaklaşık olarak 40 – 50 kilogramlık basınç ile ütüleme işlemi gerçekleştirmektedir.

Pres Ütü

Pres Ütülerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Farklı alanlarda farklı kumaş türlerini ütülemeye olanak tanıyan pres ütü sistemleri sağladığı avantajlar ile dikkat çekiyor. Pres ütülerin genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Pres ütü işlemleri için özel geliştirilmiş konstrüktif yapı,
  • Rahat çalışmaya olanak tanıyan pnömatik sistem,
  • Perfore çelik tabla ve buharlı tabla ısıtması,
  • Çalışma emniyeti için çalışma çerçevesi pres ütülerin genel özellikleri arasında yer alır.

Ütü Makinalarında Son Teknoloji

1971 yılından itibaren kendini sürekli geliştiren Türkiye’nin lider ütü ve pres makina markası Malkan olarak, ürettiğimiz ütü ve pres makinalarını uluslararası boyuta taşıyoruz. Pres ütü ürünlerimizde kalite ve fiyat verimliliğini gözeterek dünya markaları ile rekabet ediyor ve müşteri memnuniyetini esas alıyoruz.

Sanayi Tipi Ütü Ve Pres Makinaları sektöründe faaliyet gösteren Malkan Makina, müşteri odağını temel alarak uluslararası alanda başarılı bir şekilde faaliyet göstermektedir. Endüstriyel ütü makinalarını imal ederek ihracat rakamlarına katkı sağlamaya her geçen gün devam etmektedir. Malkan Makina pres ütü modelleri ve özellikleri ile ilgili bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *