MALKAN MAKİNA 50.nci YILINDA GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Türkiye’nin sanayi tipi ütüleme ve ekipmanlarının lider kuruluşu MALKAN MAKİNA sektörde 50.nci yılını geride bırakırken yönetimsel anlamda da değişikliklere imza atarak 2021 yılını tamamladı.

MALKAN MAKİNA Mustafa ALKAN tarafından 1971 yılında temelleri atılmış ve başarıyla yönetilerek bu günlere kadar gelmiş, dünyada 92 ülkeye ihracat gerçekleştirmiş yerli ve milli Türk markası olarak yarınlara güçlenerek büyüme hazırlıklarını tamamlamıştır. Bu amaçla bir süredir yürütülen çalışmalar sonucunda MALKAN MAKİNA ile uzun yıllardır son derece güçlü bağları olan, üretilen özel (spesiyal) ekipmanların Plc & Ekran otomasyon program yazılımları konusunda çözüm ortaklığı devam eden yazılım firması B.E.S.T. OTOMASYON LTD.ŞTİ. ile devir/ortaklık anlaşması hayata geçirilmiştir.

Ayrıca bu yeni oluşumda MALKAN MAKİNA’nın mevcut kadrosundan 30 yıldır en kritik görevleri icra eden bazı yöneticiler de ortaklık yapısına dâhil edilerek, işleyişte değişiklik olmadan sadece yönetim anlayışında modernizasyona gidilerek daha kurumsal bir yapı inşa edilmiş oldu.

Yeni oluşumun ilk resmi duyurusu için MALKAN çalışanları, bayi ve servis istasyonları 10.12.2021 tarihinde yemekli bir toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda yeni yönetim kurulu, tüm personelle geleceğe dair ortak hedefler doğrultusunda fikir alış verişinde bulundular. Toplantıda Mustafa Alkan’ın yaptığı konuşmada; 1971 yılından bugüne 50 yıldır taşıdığı MALKAN Bayrağını artık daha genç ve dinamik ellere güven ve huzur içinde teslim etmekten gurur duyduğunu ve daha nice 50 yıllara ulaşan dev bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla yürüyeceğinden kuşku duymadığını dile getirdi.

MALKAN MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Caner Vural ise yaptığı konuşmada; bugüne sağlam bir yapı ve titiz bir çalışma ile gelen MALKAN’ı bulunduğu yerden çok daha ileriye taşıma misyonu içinde olduklarına vurgu yaparken “Uzun zamandır içinde bulunduğumuz ve ticari faaliyet gerçekleştirdiğimiz MALKAN, aynı yapı ve mevcut kadroda hiçbir değişiklik yapılmadan, kaldığı yerden, üzerine koyarak faaliyetine devam edecektir. Bizler bu firmayı sadece kâr getiren bir yatırım olarak görmedik. Tanıdığımız bildiğimiz bir Türk markasını, dünyanın en büyük ütü markası haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunu bir bayrak yarışı olarak görüyoruz ve üstlendiğimiz misyonun bilincindeyiz. Bunu yaparken de, uzun yıllardır MALKAN markasına emek vermiş çalışan, tedarikçi, bayi ve müşteriler tüm paydaşlarımızla beraber yürümeyi ve beraber büyümeyi arzuluyoruz.” dedi.

Toplantının sonunda MALKAN MAKİNA’nın istikrarlı bir şekilde uyguladığı ISO-9001 Kalite Yönetim Sisteminin gereklerinden olan iyileştirme önerileri ödül töreni de gerçekleştirilerek çalışanların ödülleri takdim edildi.

Böylelikle 50. kuruluş yıldönümü anısına düzenlenen toplantı aynı zamanda yeni yönetimle ilk adımı atılan ikinci 50 yıllık dönemin de başlangıcı oldu. Türk makine sanayisinin alanında duayen firmalarından MALKAN başarılarla dolu geçmişini daha büyük başarılara imza atacağı bir geleceğe dönüştürmenin müjdesini vermiş oldu.

Comments are closed.