TÜYAP’TA MALKAN RÜZGÂRI

[vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][rt_image_carousel images=”6135,6136,6137,6138,6139,6140,6141,6142,6143,6144,6145″ carousel_layout=”3″ tablet_layout=”1″ mobile_layout=”1″ image_size=”full” nav=”false” dots=”true” autoplay=”false” links=”lightbox” captions=”false” loop=”true” boxed=”false” shadows=”false”][/vc_column][/vc_row][vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_column_text]

TÜYAP’TA MALKAN RÜZGÂRI

KONFEKSİYON MAKİNESİ 2016 Fuarı 30’a yakın ülkeden 500 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla 27 – 30 Nisan tarihlerinde, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde toplam 10 salonda, yaklaşık 100.000 m² sergileme alanında gerçekleştirildi. Sektörünün 2016 yılında Dünya’daki en büyük buluşması olan ve bu yıl 25.si başarı ile düzenlenen Konfeksiyon Makinesi Fuarında MALKAN MAKİNA da katılımcılar arasındaki yerini aldı. İlk olarak 1986 yılında düzenlenen ve 30 yıldır devam eden TÜYAP Konfeksiyon Makineleri Fuarına 25 kez aralıksız katılım başarısı gösteren sadece 3 firmadan birisi de MALKAN MAKİNA oldu. Bu sayede TÜYAP Yönetim Kurulunun ödüle layık bulduğu MALKAN MAKİNA’ya ödülünü TÜYAP Fuarcılık’ın kurucusu Sayın Bülent Ünal Bey Malkan standında teslim etti.

60’ı aşkın ülkeden 40.000’e yakın ziyaretçinin ağırlandığı fuara, düzenlenmeye başladığı ilk günden beri aralıksız katılım gösteren MALKAN MAKİNA yine konusunda öncü bir firma olmanın pek çok emarelerini sergiledi. 45 yıldır Türkiye’de sanayi tipi ütüleme ekipmanları üretiminde liderliği bırakmayan MALKAN ziyaretçilerine sunduğu yenilikler sayesinde sektörde yerli marka bayraktarlığını elinden bırakmamadaki iddiasını ortaya koymaya devam ediyor.

Bu yılki fuar hakkında genel bir değerlendirme yapan MALKAN MAKİNA Fabrika Müdürü Metin KILIÇ; ziyaretçi görünüşünde geçen fuarda başlayan kalite artışının bu fuarda da devam ettiğini gözlemlediklerini belirtti. Organizasyon konusunda Tüyap ekibine ve çalışanlarına teşekkür eden KILIÇ, Fuarda görüş alış verişinde bulunduğumuz hemen bütün meslektaşlarımız, sektörün içinde bulunduğu genel durgunluk hali sebebiyle ziyaretçi sayısında bir önceki fuara göre düşüş olsa da gelen ziyaretçi görünüşünden oldukça memnun kaldıklarını söylediler. Biz fuar öncesi yaptığımız değerlendirmede ‘Bu yılki fuarda yine Malkan rüzgârı esecek’ demiştik. Dediğimiz gibi de oldu. İleri teknoloji ve yüksek kalite standartlarına sahip ürünlerimizi, bir fabrika ortamında çalışır vaziyette sergilemekten ve bu konuda yerli ve Avrupalı katılımcı meslektaşlarımız arasında tek firma olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Gerek yerli gerekse yurt dışından standımıza gelen tüm ziyaretçi ve müşterilerimizin hem standımızdan hem de sergilenen ürünlerden oldukça etkilendiklerini gördük. Hatta daha fuar esnasında pek çok görüşme sipariş alımları ile noktalandı. Bu da bize büyük bir keyif ve huzur veriyor” dedi.

Yurt dışından 15 ülkeden, Yurt içinden ise 65 ilden gelen alım heyetleri ve profesyonel ziyaretçiler sayesinde katılımcı firmalar adına çok yoğun geçen fuar sonrasında, Gelen müşteri talepleri karşılamada tatlı bir sıkıntı yaşadıklarını belirten KILIÇ; “MALKAN MAKİNA’nın özellikle PLC donanımlı tam otomatik ceket ve pantolon ütüleme presleri konusunda dünyanın asırlık sayılı markaları arasındaki yerini sağlamlaştırdığını söyleyebiliriz. Yurt içinde İzmir, Adana, Kahramanmaraş ve İstanbul’da yoğunlaşmış olan hazır giyim üreticilerine hizmet vermenin yanı sıra yurt dışında da son dönemde özellikle Özbekistan, Ukrayna ve Polonya pazarlarında ciddi büyüklükte projeler hayata geçirmeye devam ediyoruz. Yakın geçmişte bu pazarlara hâkim olan özellikle Alman firmalarının üstünlüğünü kalitemiz, fiyatlarımız ve satış sonrası güvenilir hizmetlerimiz sayesinde kırmaya başladık. Fuarda yaptığımız müşteri görüşmelerinde bu durumun önümüzdeki dönemde de lehimize artarak devam edeceğini görmenin sevincini yaşıyoruz” dedi.

KILIÇ ayrıca katılımcı firmalar olarak fuarlara çok büyük masraflar yaparak katıldıklarını ve bu masrafların geri dönüşlerinin kısa vadede mümkün olmadığını belirtirken “Bizce aslında bu boyutta bir uluslararası fuarı 2 yıl yerine 3 yılda bir düzenlemek gerek. Fuarda pek çok meslektaşımızın da bu yönde bir talebi dile getirdiklerini gördük. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı fuar destekleri konusunda da ilgili bakanlık ve kurumların, bizim gibi imalatçı – ihracatçı KOBİ’lere daha yüksek oran ve miktarlarda teşvik ve destek programları geliştirmelerini bekliyoruz. Bunu fırsat bulduğumuz her platformda dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments are closed.