MALKAN’DAN KUTSAL TOPRAKLARA MANEVİ BİR YOLCULUK

[vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][rt_image_carousel images=”5888,5887,5886″ carousel_layout=”2″ tablet_layout=”1″ mobile_layout=”1″ image_size=”full” nav=”true” dots=”true” autoplay=”true” timeout=”1500″ links=”lightbox” captions=”false” loop=”true” boxed=”false” shadows=”false”][vc_column_text]

Türkiye’nin ilk yerli sanayi tipi ütü makinesi imalatçısı Malkan Makina, 42. Kuruluş yıldönümünde çalışanlarının memnuniyetine yönelik sosyal aktivitelerine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda 11 – 19 Mayıs 2013 tarihleri arasında; firma personeli, bayileri ve onların yakınlarından oluşan 31 kişilik bir ekiple geleneksel Umre ziyareti gerçekleştirildi.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel Umre ziyareti 11 Mayıs Cumartesi günü Atatürk havaalanından büyük bir coşku ile başladı. Malkan çalışanları ve yolcu yakınları tarafından uğurlanan kafilenin heyecanı, kutsal toprakları ziyaret edecek olmanın mutluluğu, İlahi davetin muhatabı olarak o muhteşem manevi sofraya iştirak edecek olmanın hazzı her hallerinden, davranışlarından ve konuşmalarındaki heyecanlarından belliydi.

19 Mayıs Pazar günü yine Atatürk Hava alanında coşkulu bir topluluk tarafından karşılanan kafile sağ salim yurda dönmenin sevinci ve kutsal mekânları ziyaret etmiş olmanın hazzını bir arada yaşamaktaydılar. Umre ibadetini tamamlayanlar görüşlerini şöyle özetlediler: “Bu güzel organizasyona vesile olan, katkı sağlayan destek veren herkesten Allah razı olsun. Daha nice nice bu tür güzel faaliyetlere öncülük etmeyi ve bu tür faaliyetlere katılmayı nasip eylesin. Bu organizasyonu düzenleyen başta Genel Müdür Mustafa Alkan olmak üzere destek olan ve yardımcı olan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunar, daha nice güzel ve hayırlı faaliyetler gerçekleştirmelerini diliyoruz. Allah kabul etsin ve tüm dostlarımızla tekrar gitmeyi nasip etsin.”

Organizasyon sahibi Malkan Makine Genel Müdürü Mustafa Alkan ise; artık geleneksel hale gelen Malkan Umre seyahatlerinin imkânlar el verdiği ölçüde sürekli gerçekleştirileceğini belirtti. Bu vesile ile umre turuna katılarak genç yaşta bu kutsal toprakları ziyaret eden personelin, İslam’ın doğduğu ve geliştiği yerleri, Hz. Peygamber’in (s.a.v.) davetini gerçekleştirdiği o kutsal beldeleri görme, tanıma ve İslam kültürünü tanımaları açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Ayrıca bu tür organizasyonların personel üzerindeki motivasyon gücünü göz ardı etmemek gerektiğini bildiren Mustafa Alkan, çalışanların umre organizasyonuna katılım konusunda gösterdikleri coşku ve heyecanın kendisini de daha büyük organizasyonlar gerçekleştirme noktasında teşvik ettiğini belirtti.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments are closed.