MALKAN MAKİNA’ NIN 2012 YILI BAYİ TOPLANTISI VE UMRE ÇEKİLİŞİ SHOWROOM VE FABRİKA BİNALARINDA GERÇEKLEŞTİ.

umre2012

Sanayi Tipi Ütü Makineleri  sektörünün lider firması Malkan, yıllık olağan bayi toplantısını 12 Şubat 2013 tarihinde genel merkez binasında gerçekleştirdi. Toplantıda İstanbul genelindeki tüm bayilerle gelecek planları ve 2013 hedefleri ile 2012 yılında gerçekleştirilen projelerini paylaştı.

Bayi toplantısı öncesinde, Malkan Makine’nin fabrika binasında tüm Malkan çalışanları ve bayileri toplu halde öğle yemeğinde buluştu. Yemeğin ardından yapılan çekiliş ile 2 bayi ve 9 firma Personeli, Malkan’ın artık geleneksel hale gelen umre seyahatine katılmaya hak kazandı. Kutsal topraklara kavuşmanın heyecanını yaşayan şanslı arkadaşlarını tüm çalışanlar büyük bir coşku ile tebrik ettiler. Daha sonra Showroom binasına geçen bayiler ve firma yönetimi 2012 yılı olağan bayi ve değerlendirme toplantısını gerçekleştirdiler.

Toplantıya başkanlık eden Genel Müdür Mustafa Alkan, Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Kütük ile Fabrika Müdürü Metin Kılıç tarafından tüm bayilerle 2012 yılı değerlendirmesi ve 2013 beklentileri ile yine 2013 yılındaki satış pazarlama hedef ve stratejileri paylaşıldı.

Toplantıda konuşan Genel Müdür Mustafa Alkan, şirketin büyüme stratejileri ve güncel hedeflerine ilişkin değerlendirmeler yaptı. Global dünyada rekabete uyum sağlayarak Malkan’ın verimlilik düzeyini daima yüksek tuttuklarını söyleyen Alkan, “Ülkemizin dünya üzerindeki marka değeri, gücü ve istikrarlı yapısının devamlılığı, sanayimizin güçlü ve sürdürülebilir olmasıyla doğru orantılıdır. Bizler de Malkan olarak ülkemizin değerlerine değer katmak ve dünya üzerinde marka değerimizi artırmak için sizlerle beraber geliştirdiğimiz stratejilerle büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Merkez Ofis Ve Pazarlama Müdürü Salim Kütük ise, bayilerin 2012 yılı performans düzeyleri ve şirketin 2013 yılı satış politikaları ile ilgili bilgiler verdi. Markalaşmanın bir sanat olduğuna dikkat çeken Salim Bey, “Güçlü bir marka olabilmenin koşullarından birisi de güvendir. Bizler bunun bilinciyle satışlarımızda başarılı olabilmek için daima tüketici odaklı çalışmamızın gerektiğinin farkında olarak, sizlerle beraber güven içinde sağlam adımlarla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.Piyasaların genel durumu ile Malkan’ın 2012 yılında yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgiler veren Fabrika Müdürü Metin Kılıç ise, aynı zamanda Malkan Makina’nın ürün gamına kattığı yeni ürünleri, mevcut ürünlerde yapılan iyileştirme ve revizyonları bayilere aktararak bilgilenmelerini sağladı. Toplantı bayilerin firma yönetimine ilettiği müşteri görüşleri, strateji ve politika önerileri ile Malkan ürünleri hakkında dilek ve temennilerini dile getirmeleriyle sona erdi.

Comments are closed.