FRANKFURT’TA MALKAN RÜZGÂRI…

FRANKFURT TEXPROCESS FUARI İLE SEKTÖRDE MALKAN RÜZGÂRI ESMEYE DEVAM EDİYOR…

21-24 Haziran 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Techtextile ve Texprocess Fuarları, tüm dünyayı 2 yıl boyunca etkisi altına alan Covid salgını sonrasında Tekstil ve Konfeksiyon Hazır giyim sektörleri için yeniden buluşma imkânı doğurdu.

Normal şartlarda geçtiğimiz yıl düzenlenmesi gereken ancak pandemi sebebiyle bu yıla ertelenen ve 6.’sı düzenlenen Texprocess fuarı ise özellikle konfeksiyon üreticileri ile onlara hizmet sunan makine,  ekipman ve aksesuar üreticisi firmaları Dünya’nın dört bir yanından bir araya getirdi.

Fuarın Texprocess kısmına Türkiye’den katılan 16 firmadan biri olan Malkan Makina da fuarda en son teknoloji ürünü olan ütüleme preslerini sergiledi. Bir önceki fuara nispetle rakipleri daha küçük stantlarla ve daha az sayıda ürün çeşidi ile katılım sağlarken Malkan’ın bu yıl fuara büyüyerek katıldığı gözlemlendi. Hatta bazı Avrupalı rakiplerin fuara dahi katılmadıkları dikkate alınırsa Malkan adına ciddi bir başarı söz konusu.

Fuara katılan diğer Avrupalı meslektaşları arasında, Ceket ve pantolon üretiminde kullanılan spesiyal ütü preslerinden en çok çeşidi sergileyen Malkan bu alanda pazarın tüm Dünyada yıldızı olduğunu bir kez daha kanıtladı. 48 yıllık birikim ve tecrübesi ile Tüm Dünyada ütü presi denince akla ilk gelen 3 markadan biri olmayı başarmış Malkan Makina’ nın Fabrika müdürü Metin Kılıç’tan fuar ile ilgili görüşlerini aldık.

Ekonomideki genel kriz ortamına rağmen fuarın beklentilerin üzerinde iyi geçtiğini belirten KILIÇ ; “İki yıl önceki çok verimli geçen fuar sonrası bu yıl piyasaların oldukça durgun olmasına rağmen tekrar katılma kararı almıştık. Fuara gelen ziyaretçilerin ürünlerimize ilgisi bu kararımızın ne kadar isabetli olduğunu gösterdi.

Yine her fuarda olduğu gibi en ileri Teknoloji ürünü Ceket ve Pantolon ütüleme preslerimizi çalışır vaziyette sergiledik. Ziyaretçi sayısı çok fazla olmasa da gelen ziyaretçi profili tatmin edici seviyede alıcıydı. Pek çok ülkeden yeni yatırım projeleri bilgisi edindik. Farklı pazarlardan yeni distribütör adayları ile tanıştık. Fuar dönüşünde bunların etkili bir şekilde takibi yapılacaktır. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yoğun bir yurtdışı bayi ve müşteri ziyaret programı uyguluyoruz.

Fuar öncesinde ağustos ayına kadar dolu olan üretim hattımız, alınacak yeni projeler ile 2022 yılını doldurup 2023’e taşacak gibi görünüyor.  Bir sonraki 2024 yılında düzenlenecek fuara da şimdiden yerimizi ayırtmayı planlıyoruz.” Dedi.

Comments are closed.